Taśmy Watykanu

Taśmy Watykanu to nowy film pokazywany w kinach. Opowiada o Angeli, która jest opętana przez demona. Dziewczyna to ucieleśnienie dobra. Piękna blondynka o niebieskich oczach, kochająca swego ojca i narzeczonego Peta. Dziwne przypadki, które mają miejsce
wokół Angeli sprawiają, że jej przypadkowi postanawia się bliżej przyjrzeć ojciec Lozano, miejscowy duchowny. Kiedy zauważa iż dziewczynę jest opętana przez silne moce prosi o pomoc Watykan. Kiedy docierają na miejsce okazuje się, że mają do czynienia z przerażającym demonem.
Film miał nam uzmysłowić zbliżający się koniec świata, coraz większe zło panujące na świecie. Na mnie takiego wrażenia nie wywarł. 
Początkowo film zapowiadał się bardzo dobrze. Na ekranie pojawiały się sceny opanowania Angeli przez demona. Dziwne sytuacje, zabójstwa w jej obecności. Później jest coraz gorzej. Szybki egzorcyzm, który kończy się fiaskiem i koniec. Zło zwyciężyło z dobrem. 
Duże brawa należą się Olivii Taylor Dudley, która gra główną bohaterkę Angelę. W rewelacyjny sposób pokazała opętanie. Toporny, beznamiętny wzrok, wykrzywiona twarz robiła wrażenie. Reszta aktorów nie zachwyca.
Tytuł : Taśmy Watykanu
Reżyseria : Mark Nevedline
Gatunek : Horror
Data premiery : 24 lipca
Moja ocena : 5/10

2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :) Jeżeli mnie obserwujesz, napisz o tym w komentarzu :)