Idealne książki na długie zimowe wieczory

Okres świąteczny i poświąteczny jest dla mnie idealnym momentem na nadrobienie zaległości w czytaniu książek. Mam więcej czasu, wieczory są ciągle długie, więc mam bardzo dużo wolnego na czytanie. Poniżej przedstawiam listę książek idealnych na zimowe wieczory.

Szczęście w cichą noc, Anna Ficner - Ogonowska - polecam szczególnie w okresie świątecznym. To piękna opowieść o świętach, wigilii i miłości. 
Wieczór wigilijny, za oknem śnieg. W domu radosny gwar i krzątanina, pachnie piernikiem i choinką.
Hania pragnie spędzić wigilię z najbliższymi osobami w rodzinnym domu. Chce spełnić marzenie mamy. Zapowiada się wspaniały czas, pełen mądrych rozmów, rozkochanych spojrzeń, radosnego śmiechu i wigilijnych smaków. Zanim jednak na dobre ruszą przygotowania do wigilii, Hania musi jeszcze z kimś porozmawiać, by ostatecznie pogodzić się z przeszłością...


Dom na plaży, Sarah Jio - to jedna z moich ulubionych autorek książek. Pisze świetne kobiece powieści pełne miłości, od których nie można się oderwać. Choć to opowieść w iście wakacyjnym klimacie to polecam ją, by choć na chwilę przenieść się z mroźnej
Polski w odległe ciepłe kraje. 
W życiu Anne wszystko było zaplanowane. Wystawne przyjęcia, ślub z mężczyzną, którego zna od wielu lat, kariera idealnej pani domu. Wszystkie te plany niszczy jedna decyzja, podjęta pod wpływem impulsu. Anne chce poznać smak prawdziwego życia, z dala od rodzinnego domu. Dlatego zgłasza się do oddziału pielęgniarek stacjonujących na Bora-Bora. Tam wśród pięknie kwitnących krzewów hibiskusa i bezkresu turkusowego oceanu narodzi się przyjaźń między nią a tajemniczym żołnierzem Westrym. Czy przyjaźń jest dobrym początkiem miłości ? Czy związek ma szanse przetrwać, gdy piękna wyspa przestanie być rajem ?

W pogoni za torebką, Michael Tonello - pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośniczek mody. Pozwala poznać dogłębnie funkcjonowanie domu mody Hermes.
Która z nas nie marzy o tym, żeby wyglądać jak gwiazda filmowa, nosić ubrania od najlepszych projektantów, budzić podziw mężczyzn i innych kobiet? 

Choć Michael nigdy wcześniej nie słyszał o torebce birkin, szybko się zorientował, że wielu chciałoby ją mieć, ale niewielu może ją kupić. Postanowił przechytrzyć marketingowe sztuczki świata mody i obmyślił formułę, dzięki której był w stanie kupić kilka birkinek w tydzień i sprzedać je tym, którzy o nich marzyli. Przy okazji dowiedział się wiele o ludzkiej naturze: jak łatwo nas omamić, wzbudzić w nas sztuczne potrzeby, przekonać, że nowa torebka lub buty są gwarantem naszego szczęscią.

A jakie Wy polecacie książki ?

3 komentarze:

  1. Wszystkie trzy pozycje wydają się ciekawe i chciałabym je przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja najbardziej lubię o tematyce podróżniczej :))

    OdpowiedzUsuń
  3. Szczęście w cichą noc chciałabym przeczytać, Dom na plaży czytałam :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :) Jeżeli mnie obserwujesz, napisz o tym w komentarzu :)